AB Bakıya sanksiya tətbiq etməyəcək - Melkonyan
Bəli, AP Azərbaycana qarşı qətnamə qəbul etdi, amma burda bir əmma var. Bu xəbərə sevinən və bunu Ermənistanda ildırım sürətilə yayanları məyus edəcəm.
Milli.Az axar.az-a istinadən bildirir ki, bunu erməni politoloq Sergey Melkonyan deyib.
"Avropa Parlamentinin qətnaməsi tövsiyə xarakteri daşıyır - Fransa Senatının "arsaxın" tanınmasını tələb edən qətnaməsi kimi. Bu, sizi heç nəyə məcbur etmir, ancaq Makronun tvitləri kimi ermənilərin ürəklərini fəth edir.
AB Azərbaycana qarşı sanksiyalar tətbiq etməyəcək. Bakının Avropada əsas müttəfiqləri var. Onlar Azərbaycana qarşı qətnamə qəbul etmək cəhdinin qarşısını alacaqlar. Üstəlik, Ursula fon der Leyenin şəxsən dediyi kimi, Azərbaycan Avropaya enerji resurslarının etibarlı təchizatçısıdır. Ermənistan cəmiyyətinə demək istəyirəm ki, sakit olun və AB-nin Azərbaycana qarşı hər hansı sanksiya tətbiq edəcəyinə ümid etməyin", - o bildirib.