"WhatsApp" messencerinin tərtibatçıları naməlum kontaktlardan gələn ismarıcları avtomatik bloklayan yeni funksiyanın tətbiqi üzərində fəal işləyirlər. WABetaInfo-nun məlumatına görə, bu seçim artıq 2.24.20.16 konstruksiya nömrəsi ilə Android üçün messencerin beta versiyasının istifadəçiləri üçün əlçatandır.
Milli.Az lent.az-a istinadən bildirir ki, yeniliyin əsas məqsədi istifadəçiyə məlum olmayan insanlardan gələ biləcək spamla mübarizə aparmaqdır. Bu funksiyanı beta versiyada tapmaq üçün siz "Parametrlər" bölməsini açmalı, "Məxfilik" bölməsinə keçməlisiniz, sonra "Qabaqcıl" menyunu seçməli və "Naməlum hesablardan mesajları blokla" seçimini aktivləşdirməlisiniz.
Qeyd etmək lazımdır ki, sistem müəyyən limiti aşan mesajları bloklayacaq ki, istifadəçilər hələ yadda saxlanmamış abunəçilərdən faydalı mesajlar ala bilsinlər. Potensial olaraq, yenilik spam mesajlarının sayını əhəmiyyətli dərəcədə azaltmalıdır.