İdman

"Qarabağ", "Keşlə" və "Sumqayıt" üçün 4 cütlük qaldı - YENİLƏNİB

19 İyul 2021 12:01
Baxış: 710

12:01

Bu gün Konfrans Liqasında 3-cü təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq.

Qol.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində keçiriləcək tədbir Bakı vaxtı ilə saat 16:00-da başlayacaq.
 
Püşkatma Azərbaycan təmsilçiləri "Qarabağ", "Sumqayıt" və "Keşlə"nin də potensial rəqibləri müəyyənləşəcək.

 

2-ci mərhələdə İsrailin "Aşdod" klubuna rəqib olan Ağdam təmsilçisi səpələnmişlər səbətində yer alıb. "Çukariçki" (Serbiya) ilə qarşılaşacaq "Sumqayıt" və "Soçi"nin (Rusiya) rəqibi olan "Keşlə" isə səpələnməmişlər sırasındadır. Bu isə o deməkdir ki, 2-ci mərhələni keçəcəyi təqdirdə "Qarabağ" reytinqi nisbətən aşağı, "Sumqayıt" və "Keşlə" isə reytinqi özlərindən yüksək olan rəqiblərlə qarşılaşacaq.

Püşkatma öncəsi komandalar qruplara bölünüb və təmsilçilərimizin potensial rəqibləri azalıb. Azərbaycan klublarının hər biri üçün 4 cütlük qalıb.
 

"Qarabağ"ın potensial rəqibləri:

AEL (Kipr) - "Vlazniya" (Albaniya)
"Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Sepsi" (Rumıniya)
"Panevejis" (Litva) - "Voyvodina" (Serbiya)
"Poqon" (Polşa) - "Osiyek" (Xorvatiya)

"Keşlə"nin potensial rəqibləri:

"Arda" (Bolqarıstan) - "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail)
"Dinamo" (Batumi, Gürcüstan) - BATE (Belarus)
"Partizan" (Serbiya) - "Dunayska Ştreda" (Slovakiya)
"Astana" (Qazaxıstan) - "Aris" (Yunanıstan)

"Sumqayıt"ın potensial rəqibləri:

"Apollon" (Kipr) - "Jilina" (Slovakiya)
"Suduva" (Litva) - "Rakov" (Polşa)
"Kopenhagen" (Danimarka) - "Torpedo-BelAZ" (Belarus)
"Hammarbü" (İsveç) - "Maribor" (Sloveniya)

Qeyd edək ki, 3-cü təsnifat mərhələsinin oyunları 5-12 avqustda keçiriləcək.

-------

11:38

Bu gün Konfrans Liqasında 3-cü təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq.

Milli.Az qol.az-a istinadən xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində keçiriləcək tədbir Bakı vaxtı ilə saat 16:00-da başlayacaq.
 
Püşkatma Azərbaycan təmsilçiləri "Qarabağ", "Sumqayıt" və "Keşlə"nin də potensial rəqibləri müəyyənləşəcək.

2-ci mərhələdə İsrailin "Aşdod" klubuna rəqib olan Ağdam təmsilçisi səpələnmişlər səbətində yer alıb. "Çukariçki" (Serbiya) ilə qarşılaşacaq "Sumqayıt" və "Soçi"nin (Rusiya) rəqibi olan "Keşlə" isə səpələnməmişlər sırasındadır. Bu isə o deməkdir ki, 2-ci mərhələni keçəcəyi təqdirdə "Qarabağ" reytinqi nisbətən aşağı, "Sumqayıt" və "Keşlə" isə reytinqi özlərindən yüksək olan rəqiblərlə qarşılaşacaq.

Konfrans Liqası

Əsas yol

3-cü təsnifat mərhələsi

Səpələnmişlər

"Bazel" (İsveçrə) - "Partizani" (Albaniya)
"Kopenhagen" (Danimarka) - "Torpedo-BelAZ" (Belarus)
"Viktoriya" (Çexiya) - "Dinamo" (Brest, Belarus)
"Gent" (Belçika) - "Valerenqa" (Norveç)
"Anderlext" (Belçika)
"Astana" (Qazaxıstan) - "Aris" (Yunanıstan)
LASK (Avstriya)
"Drita" (Kosovo) - "Feyenoord" (Niderland)
"Qarabağ" (Azərbaycan) - "Aşdod" (İsrail)
"Styaua" (Rumıniya) - "Şaxtyor" (Qazaxıstan)
"Sutyeska" (Monteneqro) - "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail)
PAOK (Yunanıstan)
"Velej" (Bosniya və Herseqovina) - AEK (Yunanıstan)
"Partizan" (Serbiya) - "Dunayska Ştreda" (Slovakiya)
"Arda" (Bolqarıstan) - "Hapoel" (Beyer-Şeva, İsrail)
"Dinamo" (Batumi, Gürcüstan) - BATE (Belarus)
"Molde" (Norveç) - "Servett" (İsveçrə)
"Hafnarfyordur" (İslandiya) - "Rusenborq" (Norveç)
"Hammarbü" (İsveç) - "Maribor" (Sloveniya)
"Qzira Yunayted" (Malta) - "Riyeka" (Xorvatiya)
"Apollon" (Kipr) - "Jilina" (Slovakiya)
"Dandalk" (İrlandiya) - "Levadiya" (Estoniya)
"Austriya" (Avstriya) - "Breydablik" (İslandiya)
"Pakuş Ferreyra" (Portuqaliya)
"Şkupi" (Şimali Makedoniya) - "Santa Klara" (Portuqaliya)
"Suduva" (Litva) - "Rakov" (Polşa)
MOİK (Bolqarıstan) - "Liepaya" (Latviya)

Səpələnməmişlər

"Hayduk" (Xorvatiya) - "Tobol" (Qazaxıstan)
"Dudelanj" (Lüksemburq) - "Bohemians" (İrlandiya)
"Vitess" (Niderland)
"Rubin" (Rusiya)
"Soçi" (Rusiya) - "Keşlə" (Azərbaycan)
"Aberdin" (Şotlandiya) - "Haken" (İsveş)
"Jalgiris" (Kaunas, Litva) - TNS (Uels)
"Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Sepsi" (Rumıniya)
"Olimpiya" (Sloveniya) - "Birkirkara" (Malta)
"Hibernian" (Şotlandiya) - "Santa Koloma (Andorra)
"Kolos" (Ukrayna)
"KuPS" (Finlandiya) - "Vorskla" (Ukrayna)
"Petrokub" (Moldova) - "Sivasspor" (Türkiyə)
"Trabzonspor" (Türkiyə)
"Poqon" (Polşa) - "Osiyek" (Xorvatiya)
"Universitatya" (Krayova, Rumıniya) - "Laçi" (Albaniya)
"Larne" (Şimali İrlandiya) - "Orxus" (Danimarka)
AEL (Kipr) - "Vlajnia" (Albaniya)
"Uypeşt" (Macarıstan) - "Vaduts" (Lixtenşteyn)
"Lütsern" (İsveçrə)
"Domjale" (Sloveniya) - "Honka" (Finlandiya)
"Panevejis" (Litva) - "Voyvodina" (Serbiya)
"Çukariçki" (Serbiya) - "Sumqayıt" (Azərbaycan)
"Lokomotiv" (Plovdiv, Bolqarıstan) - "Slovaçko" (Çexiya)
"Elfsborq" (İsveç) - "Milsami" (Moldova)
RFS (Latviya) - "Puşkaş Akademiya" (Macarıstan)
"Ararat" (Ermənistan) - "Şlask" (Polşa)

Qeyd edək ki, 3-cü təsnifat mərhələsinin oyunları 5-12 avqustda keçiriləcək.

Milli.Az

XƏBƏR LENTİ

Copyright © 2019 Milli.Az

Saytdakı materialların istifadəsi zamanı istinad edilməsi vacibdir. Məlumat
internet səhifələrində istifadə edildikdə hiperlink vasitəsi ilə istinad mütləqdir.