İdman

"Neftçi" və "Qəbələ"nin potensial rəqibləri məlum oldu - YENİLƏNİB

22 İyul 2019 16:32
0 Şərh     Baxış: 1 793

16:32

Bu gün Avropa Liqasında da 3-cü təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

Milli.Az qol.az-a istinadən xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərində keçirilən tədbirdə ölkəmizin Avroliqadakı təmsilçiləri "Qəbələ" və "Neftçi"nin də potensial rəqibi məlum olub.

"Qırmızı-qaralar" 2-ci mərhələdə Tbilisi "Dinamo"sunu keçsə, Hollandiyanın "Feyenoord" klubu ilə qarşılaşacaq. "Neftçi" isə "Arsenal"ı (Tula, Rusiya) keçsə, İsrailin "Bney Yehuda" klubu ilə üz-üzə gələcək. İkinci mərhələni keçəcəyi təqdirdə "Qəbələ" 3-cü mərhələyə səfərdə, "Neftçi" evdə başlayacaq.

"Arsenal" (Tula, Rusiya)/"Neftçi" (Azərbaycan) cütünün qalibi - "Bney Yehuda" (İsrail) "Feyenoord" (Hollandiya)/"Qəbələ" - "Dinamo" (Tbilisi, Gürcüstan). 

Qeyd edək ki, Avropa Liqasında 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları avqustun 8-də, cavab qarşılaşmaları isə 15-də keçiriləcək.

----------
12:03

Bu gün UEFA Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək.

Milli.Az goal.az-a istinadən xəbər verir ki, "Neftçi" Əsas Yolda Rusiyanın Arsenal (Tula) komandasını üstələsə, səpələnmişlər səbətinə düşəcək.

Potelsial rəqiblər isə bunlardır:

Avropa Liqası, III təsnifat mərhələsi

Çempionlar Yolu

Səpələnmişlər

Celtic (Şotlandiya) / Nomme Kalju (Estoniya) cütünün qalibi

BATE (Borisov, Belarus) / Rosenborg (Norveç)

Dundolk (İrlandiya) / Qarabağ (Azərbaycan)

Maribor (Sloveniya) / AIK (İsveç)

Ferentsvaroj (Macarıstan) / Valletta (Malta)

Səpələnməmişlər

Sarayevo (Bosniya və Herseqovina)*

Partizani (Albaniya) / Seriff (Tiraspol, Moldova)

Slovan (Bratislava, Slovakiya) / "Feronikeli" (Kosovo)

Santa Koloma (Andorra) / "Astana" (Qazaxıstan)

Skendija (Makedoniya) / Dudelange (Lüksemburq)

Əsas Yol

Səpələnmişlər

Sparta (Praqa, Çexiya)

Espanyol (İspaniya) / Stjarnan (İslandiya) cütünün qalibi

Domjale (Sloveniya) / Malmo (İsveç) cütünün qalibi

AEK (Yunanıstan)

Buduchnost (Monteneqro) / Zarja (Ukrayna) cütünün qalibi

Arsenal (Tula, Rusiya) / Neftçi (Azərbaycan) cütünün qalibi

Səpələnməmişlər

Trabzonspor (Tükiyə)

Utrecht (Hollandiya) / Zrinski (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi

MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) / Osiyek (Xorvatiya) cütünün qalibi

Lütsern (İsveçrə) / Klaksvik (Farer adaları) cütünün qalibi

Bney Yehuda (Təl-Əviv, İsrail)

Honved (Macarıstan) / Universitatea (Krayova, Rumıniya) cütünün qalibi

Səpələnməmişlər

Austriya (Vyana, Avstriya)

Norrchoping (İsveç) / Liepaja (Litva)

Qəbələ (Azərbaycan) / Dinamo (Tbilisi, Gürcüstan)

Shakhtar (Soliqorsk, Belarus) / Aisberg (Danimarka)

Antverpen (Belçika)

Səpələnmişlər

Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) / Kayrat (Almatı, Qazaxıstan) cütünün qalibi

Feyenoord (Hollandiya)

Semrok Rovers(İrlandiya) / Apollon (Limassol, Kipr) cütünün qalibi

Torino (İtaliya) / Debretsen (Macarıstan) cütünün qalibi

Viktoria (Plzen, Çexiya) / Olympiakos (Yunanıstan).

Qeyd edək ki, Çempionlar Yolunda püşkatma saat 14:25-də, Əsas Yolda isə 16:00-da başlanacaq. 

Milli.Az

loading...

Şərh yaz:

0 Şərh:

XƏBƏR LENTİ

Copyright © 2015 Milli.Az

Saytdakı materialların istifadəsi zamanı istinad edilməsi vacibdir. Məlumat
internet səhifələrində istifadə edildikdə hiperlink vasitəsi ilə istinad mütləqdir.