Halit Özgür Sarı, Yurdaer Okur, Dolunay Soysert və Tayanç Ayaydın kimi uğurlu aktyorların yer aldığı Yabani serialı RTÜK-ün yayımı dayandırma qərarı ilə gündəmə gəlmişdi.
Milli.Az xəbər ki, bu mövsüm final edəcəyi gözlənilən serialla bağlı yeni xəbərlər açıqlanıb. İzləyiciləri kədərləndirən qərardan sonra serialın final tarixi dəqiqləşib.
Son günlərdə Now TV-nin məşhur Yabani serialı üçün final qərarının gündəmə gəldiyi məlum idi. RTÜK-ün yayımı dayandırma qərarından sonra serialın iki həftə yayımlanmayacağı açıqlanmışdı.
Başlanğıcda 51-ci bölümdə final etməsi planlaşdırılan Yabani serialı cəzalar səbəbindən yayım axışında dəyişiklik etmək məcburiyyətində qalıb. Birsen Altuntaşın verdiyi xəbərə görə, serial 7 dekabrda yenidən ekrana qayıdacaq. Lakin 14 və 21 dekabr tarixlərində yayımı dayandırma cəzası səbəbindən izləyicilərlə görüşməyəcək. Böyük finaldan əvvəlki son bölüm olan 50-ci bölüm isə 28 dekabrda yayımlanacaq.
Yanvar ayında kanalların reklam tənzimləmələri üçün verilən fasilədən sonra Yabani 51-ci bölümü ilə final edəcək. Bu final, serialın hekayəsini tamamlayacaq və eyni zamanda izləyicilər üçün unudulmaz bir vida olacaq. olay.az