ABT Sportsline alman tüneri debütü Cenevrə beynəlxalq avtosalonunda nəzərdə tutulan yeni superkar haqqında ilk məlumatları açıqlayıb. Söhbət yenilənmiş 2013-cü il modeli Audi R8 V10 sportkarı bazasında hazırlanmış ABT R8 GTR kupesindən gedir. Avtomobil onu seriya modelinə nisbətən daha cəlbedici və sürətli edən kosmetik və texniki əlavələrlə yenidən işlənib.
Milli.Az 4charx-a istinadən bildirir ki, istehsalçının sözlərinə görə ABT R8 GTR vaxtaşırı trek-günlərin həvəskarları üçün ideal seçimdir ki, artıq bunun üçün onların xüsusi yarış bolidinə ehtiyacları olmayacaq.
Superkar ABT R8 GTR əsl sürət və aşırı həyəcan həvəskarlarının maşınıdır. 5,2 litrlik atmosfer V10 mühərrikinin yenidən ayarlanması ilə gücü 95 a.g. artaraq 620 at gücünə çatdırılıb. Nəticədə tam ötürməli sportkupe ilk 100 km/saat sürətlənməni 3,2 saniyəyə həyata keçirir.
Maşın dinamik xüsusiyətlərinin yaxşılaşmasına görə təkcə gücü artırılmış mühərrikə deyil, həm də onun ümumi çəkisinin 100 kq azalmasına səbəb olmuş karbon kuzov elementlərinə də borcludur. İri hava çəpərləri və nizamlanan splitterlə ön bamper, iri antiqanad və diffuzor əlavə edilmiş yeni görünüşlü arxa bamper avtomobilin xarici görünüşündə aqressivliyi artırır.