Nərimanov rayonu, Əliyar Əliyev küçəsində aparılan təmir-tikinti işləri ilə əlaqədar 17 və 24 nömrəli müntəzəm avtobus marşrutlarının hərəkət sxemi müvəqqəti olaraq dəyişdirilib.
Bu barədə Milli.Az-a Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyindən (AYNA) məlumat verilib.
Bildirilir ki, 17 nömrəli marşrut:
"Nəriman Nərimanov" metrostansiyası istiqamətində Fətəli xan Xoyski küçəsi - Əhməd Rəcəbli küçəsi - Təbriz küçəsi ("Nəriman Nərimanov" metrostansiyası) - Əhməd Rəcəbli küçəsi (son dayanacaq);
Yeni Yasamal yaşayış massivi istiqamətində isə Əhməd Rəcəbli küçəsi (son dayanacaq) - Dairəvi hərəkət (Uluqbəy küçəsi ilə Əhməd Rəcəbli küçəsinin kəsişməsi) - Əhməd Rəcəbli küçəsi - Fətəli xan Xoyski küçəsi, daha sonra mövcud sxem üzrə hərəkət edir.
24 nömrəli marşrut:
"Nəriman Nərimanov" metrostansiyası istiqamətində Ziya Bünyadov prospekti - Əhməd Rəcəbli küçəsi - Uluqbəy küçəsi - Ağa Nemətulla küçəsi - Təbriz küçəsi (son dayanacaq);
Qaraçuxur qəsəbəsi istiqamətində isə Təbriz küçəsi (son dayanacaq) - Əhməd Rəcəbli küçəsi - Ziya Bünyadov prospekti, daha sonra mövcud sxem üzrə hərəkət edir.