Vətəndaşların rahat və təhlükəsiz hərəkətinin təmin edilməsi istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər çərçivəsində Bakı şəhərinin Sabunçu rayonu ərazisində yerləşən Leyla Məmmədbəyova küçəsində təmir işlərinə başlanılıb.
Milli.Az xəbər verir ki, bu barədə AAYDA məlumat yayıb.
Bildirilib ki, küçənin ümumi uzunluğu 1 700 metr, orta eni isə 11,5 metr təşkil edir.
"Təmir işləri çərçivəsində küçənin 570 metrlik hissəsində (Yavər Əliyev və Əhmədbəy Ağayev küçələri arası) deformasiyaya uğramış köhnə asfalt-beton örtüyü xüsusi texnika vasitəsilə frezlənərək ərazidən kənarlaşdırılıb. Əvəzində 6 500 kvadratmetr sahədə yeni asfalt-beton örtüyü döşənib. Bununla yanaşı, zəruri hissələrdə səki daşları yenilənib.
Təmir işləri "İnşaat Norma və Qaydaları"na uyğun şəkildə və əvvəlcədən tərtib olunmuş iş qrafikinə əsasən həyata keçirilir. İşlərin vaxtında və keyfiyyətlə başa çatdırılması üçün əraziyə kifayət qədər canlı qüvvə və xüsusi texnika cəlb olunub.
Görülən işlər nəticəsində yol örtüyünün keyfiyyətinin artırılması və rahat gediş-gəlişin təmin edilməsi nəzərdə tutulur", - məlumatda qeyd olunub.