"Facebook"da tanış olduğu 14 yaşlı qıza həyətlərindəki odunluqda təcavüz edən şəxs həbs olunub.
Milli.Az musavat.com-a istinadən xəbər verir ki, hadisə Türkiyənin Adana şəhərində baş verib. "Facebook"da tanış olduğu 14 yaşlı qıza odunluqda təcavüz etdiyi iddia olunan şübhəli şəxs həbs edilib. O, özünü müdafiə edərək, təcavüz etmədiyini deyib: "Hər şey onun razılığı əsasında olub. Mən ona təcavüz etməmişəm. Danışdıq, görüşdük və birlikdə olduq".
M.İ.A. adlı 14 yaşlı qız, onunla eyni məhəllədə yaşayan 23 yaşlı Fərman S. ilə "Facebook"da tanış olaraq dost olub. M.İ.A-nın valideyinləri boşandığı üçün o, xalası ilə birgə yaşayırmış. M.İ.A xalasının İzmirə getməsindən istifadə edərək, Fərmanla görüşüb.
İddialara görə, Fərman qızla görüşdüksən sonra, onu həyətlərindəki odunluğa aparıb və orada qıza təcavüz edib. Amma qız baş verənləri heç kimə danışmayıb.
Hər şey müəllimlərin sayəsində ortaya çıxıb
O, yaşıdları kimi çılğın, danışqan, əylənən biri olub. Amma son zamanlarda heç kimlə danışmırmış və ağlayırmış. Məktəbdəki müəllimlər də M.İ.A-da dəyişiklik olduğunu hiss ediblər. Onunla söhbət edərək, nə baş verdiyini soruşublar. On dörd yaşlıq uşaq, yaşadığı təcavüz hadisəsini müəlliminə danışıb. Müəllimlər hadisəni dərhal polisə bildiriblər.
Məlumat əsasında 23 yaşlı Fərman saxlanılaraq, polis bölməsinə aparılıb. Onun "Öz istəyi ilə olduq" sözləri isə heç bir işə yaramayıb. Məhkəmə onu həm zorlama, həm də yetkinlik yaşına çatmayan qızla cinsi əlaqəyə girmə maddələri ilə həbs edib. Qız isə dövlət qorumasına alınıb və psixoloji dəstək verilməyə başlanıb.