Mədəniyyət

“Azərbaycan açıq kuboku” adlı müsabiqə keçirildi - FOTO

5 Dekabr 2018 17:44
0 Şərh     Baxış: 1 013

Azərbaycan Gənclər İttifaqının və Azərbaycan Rəqs Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə 2 Dekabr Şəhriyar adına Mədəniyyət sarayında "Azərbaycan açıq kuboku" adlı müsabiqə keçirildi. Müsabiqənin keçirilməsində təşkilatı dəstək Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi və Jam Group.

Milli.Az xəbər verir ki, yarışmada Gəncə, Şəki, Göygöl, Tovuz, Baki, Ağcabədi,, Mingəçevir, Bərdə rayonlarından və xarici ölkədən Türkiyə, Rusiya və Gürcüstandan olan rəqs kollektivləri iştirak etmişlər.

Yarışma yaş kateqoriyasına görə keçirilmişdir: beybi (6 yaşa kimi), uşaq (10 yaşa kimi), yuniorlar (16 yaşa kimi), ergin (16 yaş və yuxarı).

Aşağıda 1-ci Yer və Laureat adlarının sahiblərinin siyahısı verilmişdir:

Debut:

Formation - Baby - 1-ci Yer - Ayselin rəqs qrupu (Br. Aysel Hüseynova)

Cheerleding:

Formation - Yunior - 1-ci Yer - The Legend (Br. Eqor Anisimov)

Cheer Jaz:

Formation - Child - 1-ci Yer - Crazy Lady (Br. Günel Novruzova)

Bollywood:

Solo - Child - 1-ci Yer - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo - Child - Laureat - Quba Gənclər Mərkəzi (Br. Sevil Beybalayeva)

Duet - Child - 1-ci Yer - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group - Child - 1-ci Yer - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo - Yunior - 1-ci Yer - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet - Yunior - Laureat - Sevinc Rəqs Qrupu (Br. Mələk Tağıyeva)

Hip-Hop Show:

Solo - Yunior - Laureat - Black Zone (Br. Babayev Rövşən)

Solo - Yunior - 1-ci Yer -  Jam SS (Br. Rəsul Həsənov)

Solo - Ergin - Laureat - Samir Azimov

Trio - Ergin - Laureat - Black Zone (Br. Babayev Rövşən)

Show dance:

Solo - Child - Laureat - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo - Child - 1-ci Yer - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group - Child - Laureat - Jam SS (Br. Veranika Babayeva)

Small Group - Child - Laureat - Ayselin Rəqs Studiyası (Br. Aysel Hüseynova)

Formation - Child - 1-ci Yer - Qarabağ Rəqs Ansamblı (Br. Nərgiz Babayeva)

Formation - Child - Laureat - Graciya (Br. Nigar Əliyeva)

Formation - Child - Laureat - Zirvə Rəqs Ansamblı (Br. Natavan Musayeva)

Formation - Child - Laureat - Ayan Rəqs Qrupu (Br. Sonaxanım İsmayılova)

Formation - Child - 1-ci Yer - Talant Studio (Br. Günay Muradi)

Formation - Child - Laureat - Ayselin  Rəqs Studiyası (Br. Aysel Hüseynova)

Mini production - Laureat - Ayselin Rəqs Studiyası (Br. Aysel Hüseynova)

Small Group - Yunior - 1-ci Yer - Jam SS (Br. Veranika Babayeva)

Formation - Yunior - Laureat - Səbinə Rəqs Qrupu (Br. Səbinə İsmayılova)

Formation - Yunior - 1-ci Yer - The Legend (Br. Eqor Anisimov)

Solo - Adults - Laureat - Академия Танца

Solo - Adults - Laureat - Jam SS (Br. Rəsul Həsənov)

Solo - Adults - 1-ci Yer - Jam SS (Br. Rəsul Həsənov)

Solo - Adults - Laureat - Jam SS (Br. Rəsul Həsənov)

Solo - Adults - Laureat - Jam SS (Br. Rəsul Həsənov)

Classic dance:

Duet - Child - 1-ci Yer - Şəki Şəhər Uşaq İncəsənət məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Small Group - Child - Laureat - Jam SS (Br. Tamilla Əliyeva)

Formation - Child - 1-ci Yer - Qarabağ Rəqs Ansamblı (Br. Nərgiz Babayeva)

Vokal:

Solo - Child - 1-ci Yer - Детская вокальная студия при высшей грузино-американской школе

Solo - Child - Laureat - Детская вокальная студия при высшей грузино-американской школе

Solo - Child - Laureat - Детская вокальная студия при высшей грузино-американской школе

Solo - Child - Laureat - Детская вокальная студия при высшей грузино-американской школе

Moda:

Adults - 1-ci Yer - Грузия, Тбилиси модельная студия "Prime Model Management"

Folk Show:

Production - Child - 1-ci Yer - Asiman Rəqs Ansamblı (Br. Vahid Səlimov)

Formation - Yunior - Laureat - Sevinc Rəqs Qrupu (Br. Mələk Tağıyeva)

Production - Yunior - Laureat - Azad Rəqs Qrupu (Br. Rəhim Babayeva)

Folk Stayl:

Solo - Baby - 1-ci Yer - Quba Gənclər Mərkəzi (Br. Sevil Beybalayeva)

Solo - Baby - Laureat - Graciya (Br. Nigar Əliyeva)

Solo - Baby - Laureat - Quba Gənclər Mərkəzi (Br. Sevil Beybalayeva)

Small Group - Baby - Laureat - New Dance Group (Br. Nubar Bayramova)

Production - Baby - 1-ci Yer - Alov Rəqs Ansamblı (Br. Emil Pənahov)

Formation - Child - Laureat - Kamerton Rəqs Ansamblı (Br. Coşqun Abbaov)

Formation - Child - 1-ci Yer - Asiman Rəqs Ansamblı (Br. Vahid Səlimov)

Formation - Child - Laureat - Грузия, г. Тбилиси детский хореографический ансамбль "Герге"

Solo - Child - 1-ci Yer - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo - Child - Laureat - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo - Child - Laureat - Graciya (Br. Nigar Əliyeva)

Duet - Child - Laureat - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Duet - Child - Laureat - Şəki Şəhər Uşaq İncəsənət məktəbi (Br. Xumar Əsədova)

Duet - Child - 1-ci Yer - Sevinc Rəqs Qrupu (Br. Mələk Tağıyeva)

Small Group - Child - 1-ci Yer - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group - Child - 1-ci Yer - Graciya (Br. Nigar Əliyeva)

Small Group - Child - Laureat - Ayan Rəqs Qrupu (Br. Sonaxanım İsmayılova)

Small Group - Child - Laureat - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Small Group - Child - Laureat - Graciya (Br. Nigar Əliyeva)

Mini production - Laureat - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Solo - Yunior - Laureat - Qaval Rəqs Qrupu (Br. Leyla Aslanova)

Solo - Yunior - Laureat - Aura Rəqs Qrupu (Br. Seyidova Leyla)

Solo - Yunior -1-ci yer - Qarabağ Rəqs Ansamblı (Br.Nərgiz Babayeva)

Duet - Yunior - Laureat - Jam SS (Br. Tamilla Əliyeva)

Duet - Yunior - 1-ci Yer - Asiman Rəqs Ansamblı (Br. Vahid Səlimov)

Small Group - Yunior - Laureat - Gəncə Qönçələri (Br. Xaliq Əliyev)

Small Group - Yunior - 1-ci Yer - Ruslan Rəqs Qrupu (Br. İsmayıl Məmmədov)

Formation - Yunior - Laureat - Лебёдушки - город Ростов - на Дону (Бедненко Елена Всеволодвна)

Formation - Yunior - Laureat - Təbəssüm Rəqs Kollektivi (Br. Roza İsmayılova)

Formation - Yunior - Laureat - Ruslan Rəqs Qrupu (Br. İsmayıl Məmmədov)

Formation - Yunior - 1-ci Yer - Академия танца

Folk Etnik:

Solo - Child - Laureat - Buta Rəqs Ansamblı (Br. Zaur Qasımov)

Production - Child - 1-ci Yer - Bakı Türk Anadolu Okulu (Br. Vüqar Rəhimov, Hüseyn Taciroğlu)

Solo - Yunior - Laureat - Qaval Rəqs Qrupu (Br. Leyla Aslanova)

Solo - Yunior - Laureat - Qaval Rəqs Qrupu (Br. Leyla Aslanova)

Formation - Yunior - Laureat - Gəncə Qönçələri (Br. Xaliq Əliyev)

Formation - Yunior - 1-ci Yer - Лебёдушки - город Ростов на Дону (Бедненко Елена Всеволодовна)

Formation - Yunior - Laureat - Gəncə Qönçələri (Br. Xaliq Əliyev)

Formation - Yunior - 1-ci Yer - Грузия, г. Тбилиси детский хореографический ансамбль "Герге"

İnformasiya dəstəyi -  Trend.az, Day.az, Milli.az, Azernews.az

Milli.Az

Məqaləyə dair fotomateriallar:

loading...

Şərh yaz:

0 Şərh:

XƏBƏR LENTİ

Copyright © 2015 Milli.Az

Saytdakı materialların istifadəsi zamanı istinad edilməsi vacibdir. Məlumat
internet səhifələrində istifadə edildikdə hiperlink vasitəsi ilə istinad mütləqdir.