Bu gün Avropa Liqasında qrup mərhələsinin 3-cü turunun oyunları keçiriləcək.
Milli.Az qol.az-a istinadən xəbər verir ki, 12 qrupda 24 qarşılaşma olacaq. Turnirdə ölkəmizi təmsil edən "Qarabağ" Bakıda Kiprin APOEL klubu ilə qarşılaşaq. A qrupunun digər matçında "Sevilya" "Düdelanj"ı qəbul edəcək.
24 okryabr
Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
3-cü tur
A qrupu
20:55. "Qarabağ" (Azərbaycan) - APOEL (Kipr)
23:00. "Sevilya" (İspaniya) - "Düdelanj" (Lüksemburq)
1. |
Sevilya |
2 |
2 |
0 |
0 |
4:0 |
6 |
2. |
Qarabağ |
2 |
1 |
0 |
1 |
4:4 |
3 |
3. |
Düdelanj |
2 |
1 |
0 |
1 |
5:7 |
3 |
4. |
APOEL |
2 |
0 |
0 |
2 |
3:5 |
0 |
B qrupu
23:00. "Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Kopenhagen" (Danimarka)
23:00. "Malmö" (İsveç) - "Luqano" (İsveçrə)
1. |
Kopenhagen |
2 |
1 |
1 |
0 |
2:1 |
4 |
2. |
Dinamo Kiyev |
2 |
1 |
1 |
0 |
1:0 |
4 |
3. |
Malmö |
2 |
0 |
1 |
1 |
1:2 |
1 |
4. |
Luqano |
2 |
0 |
1 |
1 |
0:1 |
1 |
C qrupu
23:00. "Xetafe" (İspaniya) - "Bazel" (İsveçrə)
23:00. "Trabzonspor" (Türkiyə) - "Krasnodar" (Rusiya)
1. |
Xetafe |
2 |
2 |
0 |
0 |
3:1 |
6 |
2. |
Bazel |
2 |
1 |
1 |
0 |
7:2 |
4 |
3. |
Trabzonspor |
2 |
0 |
1 |
1 |
2:3 |
1 |
4. |
Krasnodar |
2 |
0 |
0 |
2 |
1:7 |
0 |
D qrupu
23:00. PSV (Niderland) - LASK (Avstriya)
23:00. "Sportinq" (Portuqaliya) - "Rusenborq" (Norveç)
1. |
PSV |
2 |
2 |
0 |
0 |
7:3 |
6 |
2. |
Sportinq |
2 |
1 |
0 |
1 |
4:4 |
3 |
3. |
LASK |
2 |
1 |
0 |
1 |
2:2 |
3 |
4. |
Rusenborq |
2 |
0 |
0 |
2 |
1:5 |
0 |
E qrupu
23:00. "Seltik" (Şotlandiya) - "Latsio" (İtaliya)
23:00. "Renn" (Fransa) - ÇFR (Kluj, Ruminiya)
1. |
Seltik |
2 |
1 |
1 |
0 |
3:1 |
4 |
2. |
ÇFR |
2 |
1 |
0 |
1 |
2:3 |
3 |
3. |
Latsio |
2 |
1 |
0 |
1 |
3:3 |
3 |
4. |
Renn |
2 |
0 |
1 |
1 |
2:3 |
1 |
F qrupu
23:00. "Arsenal" (İngiltərə) - "Vitoriya" (Portuqaliya)
23:00. "Ayntraxt" (Almaniya) - "Standard" (Belçika)
1. |
Arsenal |
2 |
2 |
0 |
0 |
7:0 |
6 |
2. |
Standard |
2 |
1 |
0 |
1 |
2:4 |
3 |
3. |
Ayntraxt |
2 |
1 |
0 |
1 |
1:3 |
3 |
4. |
Vitoriya |
2 |
0 |
0 |
2 |
0:3 |
0 |
G qrupu
20:55. "Porto" (Portuqaliya) - "Reyncers" (Şotlandiya)
20:55. "Yanq Boyz" (İsveçrə) - "Feyenoord" (Niderland)
1. |
Feyenoord |
2 |
1 |
0 |
1 |
2:1 |
3 |
2. |
Yanq Boyz |
2 |
1 |
0 |
1 |
3:3 |
3 |
3. |
Reyncers |
2 |
1 |
0 |
1 |
2:2 |
3 |
4. |
Porto |
2 |
1 |
0 |
1 |
2:3 |
3 |
H qrupu
20:55. SSKA (Moskva, Rusiya) - "Ferentsvaroş" (Macarıstan)
20:55. "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Espanyol" (İspaniya)
1. |
Lüdoqorets |
2 |
2 |
0 |
0 |
8:1 |
6 |
2. |
Espanyol |
2 |
1 |
1 |
0 |
3:1 |
4 |
3. |
Ferentsvaroş |
2 |
0 |
1 |
1 |
1:4 |
1 |
4. |
SSKA |
2 |
0 |
0 |
2 |
1:7 |
0 |
İ qrupu
20:55. "Gent" (Belçika) - "Volfsburq" (Almaniya)
20:55. "Sent-Etyen" (Fransa) - "Aleksandriya" (Ukrayna)
1. |
Volfsburq |
2 |
1 |
1 |
0 |
4:2 |
4 |
2. |
Gent |
2 |
1 |
1 |
0 |
4:3 |
4 |
3. |
Sent-Etyen |
2 |
0 |
1 |
1 |
3:4 |
1 |
4. |
Aleksandriya |
2 |
0 |
1 |
1 |
2:4 |
1 |
J qrupu
20:55. "Başakşəhər" (Türkiyə) - "Volfsberq" (İsveçrə)
20:55. "Roma" (İtaliya) - "Borussiya" (Mönxenqladbax, Almaniya)
1. |
Roma |
2 |
1 |
1 |
0 |
5:1 |
4 |
2. |
Volfsberq |
2 |
1 |
1 |
0 |
5:1 |
4 |
3. |
Borussiya |
2 |
0 |
1 |
1 |
1:5 |
1 |
4. |
Başakşəhər |
2 |
0 |
1 |
1 |
1:5 |
1 |
K qrupu
20:55. "Beşiktaş" (Türkiyə) - "Braqa" (Portuqaliya)
20:55. "Slovan" (Bratislava, Slovakiya) - "Vulverhempton" (İngiltərə)
1. |
Slovan |
2 |
1 |
1 |
0 |
6:4 |
4 |
2. |
Braqa |
2 |
1 |
1 |
0 |
3:2 |
4 |
3. |
Vulverhempton |
2 |
1 |
0 |
1 |
1:1 |
3 |
4. |
Beşiktaş |
2 |
0 |
0 |
2 |
2:5 |
0 |
L qrupu
20:55. "AZ Alkmar" (Niderland) - "Astana" (Qazaxıstan)
20:55. "Partizan" (Serbiya) - "Mançester Yunayted" (İngiltərə)
1. |
Partizan |
2 |
1 |
1 |
0 |
4:3 |
4 |
2. |
Mançester Yunayted |
2 |
1 |
1 |
0 |
1:0 |
4 |
3. |
AZ Alkmar |
2 |
0 |
2 |
0 |
2:2 |
2 |
4. |
Astana |
2 |
0 |
0 |
2 |
1:3 |
0 |
Milli.Az