İdman

“Qalatasaray” uduzur - YENİLƏNİR

13 İyul 2017 22:52
0 Şərh     Baxış: 924

22:52

Avropa Liqası

II təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

13 iyul

"İrtış" (Qazaxıstan) - "Srvena Zvezda" (Serbiya) - 1:1

Qollar: Zivkoviç, 90+3 - Boakye, 51

"Kayrat" (Qazaxıstan) - "Skenderbeu" (Albaniya) - 1:1

Qollar: Qohu, 9 - Nimaqa, 72

"Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Reykyavik" (İslandiya) - 3:1

Qollar: Şonfild, 65, Kyartansson, 79, Atzili, 82 - Palmason, 58

"Rabotniçki" (Makedoniya) - "Dinamo" (Minsk, Belarus) - 1:1

Qollar: Naydenov, 90+1 - Kvasçinski, 53

"Şkendiya" (Makedoniya) - HİK (Finlandiya) - 3:1

Qollar: İbraimi, 45, 59, 63 - Yallo, 35

"Rujomberok" (Slovakiya) - "Brann" (Norveç) - 0:1

Qol: Akosta, 47

"Kalyu" (Estoniya) - "Videoton" (Macarıstan) - 0:3

Qol: Patkay, 8, Sçepoviç, 46, 74

"Brondbü" (Danimarka) - "Vaasa" (Finlandiya) - 2:0

Qollar: Pukki, 16, Fisker, 28

"Altax" (Avstriya) - "Dinamo" (Brest, Belarus) - 1:0

Qol: Pisinger, 49

"Liepaya" (Latviya) - "Suduva" (Litva) - 0:1

Qol: Laukzemis, 18

"Vaduts" (Lixtenşteyn) - "Odd" (Norveç) - 0:1

Qol: Okkean, 42

"Hoqesund" (Norveç) - "Lex" (Polşa) - 1:0

Qol: Abdi, 24

"Ostersun" (İsveç) -  "Qalatasaray" (Türkiyə) - 1:0

Qol: Qoddos, 68

"Qəbələ" (Azərbaycan) - "Yagelloniya" (Polşa) - 0:0

"Apollon" (Kipr) - "Zarya" (Moldova) - 3:0

Qollar: Şembri, 10, Da Silva, 21, Pedro, 28

"Astra" (Rumıniya) - "Zirə" (Azərbaycan) - 0:0

"Valletta" (Malta) - "Utrext" (Hollandiya) - 0:0

"Proqres" (Lüksemburq) - AEL (Kipr) - 0:0

21:02

Avropa Liqası

II təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

13 iyul

"İrtış" (Qazaxıstan) - "Srvena Zvezda" (Serbiya) - 1:1

Qollar: Zivkoviç, 90+3 - Boakye, 51

"Kayrat" (Qazaxıstan) - "Skenderbeu" (Albaniya) - 1:1

Qollar: Qohu, 9 - Nimaqa, 72

"Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Reykyavik" (İslandiya) - 3:1

Qollar: Şonfild, 65, Kyartansson, 79, Atzili, 82 - Palmason, 58

"Rabotniçki" (Makedoniya) - "Dinamo" (Minsk, Belarus) - 0:0

"Şkendiya" (Makedoniya) - HİK (Finlandiya) - 0:1

Qol: Yallo, 35

"Rujomberok" (Slovakiya) - "Brann" (Norveç) - 0:0

"Kalyu" (Estoniya) - "Videoton" (Macarıstan) - 0:1

Qol: Patkay, 8

"Brondbü" (Danimarka) - "Vaasa" (Finlandiya) - 0:0

"Altax" (Avstriya) - "Dinamo" (Brest, Belarus) - 0:0

"Liepaya" (Latviya) - "Suduva" (Litva) - 0:0

"Vaduts" (Lixtenşteyn) - "Odd" (Norveç) - 0:0

"Hoqesund" (Norveç) - "Lex" (Polşa) - 0:0

"Ostersun" (İsveç) -  "Qalatasaray" (Türkiyə) - 0:0

"Qəbələ" (Azərbaycan) - "Yagelloniya" (Polşa) - 0:0

"Apollon" (Kipr) - "Zarya" (Moldova) - 0:0

20:33

Bu gün Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsinə start veriləcək.

Milli.Az apasport.az-a istinadən xəbər verir ki, ilk oyunlar çərçivəsində 32 qarşılaşma baş tutacaq.

Azərbaycan təmsilçiləri "Qəbələ" və "Zirə" ilə yanaşı, qonşu Türkiyənin "Qalatasaray" klubu da meydana çıxacaq. İlk mərhələdən azad olan İstanbul təmsilçisi mövsümə səfər oyunu ilə başlayacaq.

"Sarı-qırmızılar" İsveçdə "Ostersun"un qonağı olacaq. Skandinaviya klubu ilə duelin favoriti olan türkiyəlilər rəqib meydanında da qələbə üçün mübarizə aparacaq.

Avropa Liqası

II təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

13 iyul

"İrtış" (Qazaxıstan) - "Srvena Zvezda" (Serbiya) - 1:1

Qollar: Zivkoviç, 90+3 - Boakye, 51

"Kayrat" (Qazaxıstan) - "Skenderbeu" (Albaniya) - 1:0

Qol: Qohu, 9

"Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Reykyavik" (İslandiya) - 0:0

"Rabotniçki" (Makedoniya) - "Dinamo" (Minsk, Belarus) - 0:0

"Şkendiya" (Makedoniya) - HİK (Finlandiya) - 0:0

"Rujomberok" (Slovakiya) - "Brann" (Norveç) - 0:0

20:15. "Kalyu" (Estoniya) - "Videoton" (Macarıstan)

20:30. "Brondbü" (Danimarka) - "Vaasa" (Finlandiya)

20:30. "Altax" (Avstriya) - "Dinamo" (Brest, Belarus)

20:45. "Liepaya" (Latviya) - "Suduva" (Litva)

21:00. "Vaduts" (Lixtenşteyn) - "Odd" (Norveç)

21:00. "Hoqesund" (Norveç) - "Lex" (Polşa)

21:00. "Ostersun" (İsveç) -  "Qalatasaray" (Türkiyə)

21:00. "Qəbələ" (Azərbaycan) - "Yagelloniya" (Polşa)

21:00. "Apollon" (Kipr) - "Zarya" (Moldova)

21:30. "Astra" (Rumıniya) - "Zirə" (Azərbaycan)

21:30. "Valletta" (Malta) - "Utrext" (Hollandiya)

21:45. "Proqres" (Lüksemburq) - AEL (Kipr)

22:00. "Beytar" (İsrail) - "Botev" (Bolqarıstan)

22:00. "Norçepinq" (İsveç) - "Trakay" (Litva)

22:15. "Slovan" (Slovakiya) - "Lyunqbyu" (Danimarka)

22:30. "Trençin" (Slovakiya) - "Bney Yehuda" (İsrail)

22:30. "Hayduk" (Xorvatiya) - "Levski" (Bolqarıstan)

22:30. "Şturm" (Avstriya) - "Mladost" (Monteneqro)

22:45. "Jelezniçar" (Bosniya və Herseqovina) - AİK (İsveç)

22:45. "Kork Siti" (İrlandiya) - AEK (Kipr)

22:45. "Aberdin" (Şotlandiya) - "Şiroki Briyeq" (Bosniya və Herseqovina)

22:45. "Osiyek" (Xorvatiya) - "Lütsern" (İsveçrə)

23:00. "Ferensvaroş" (Macarıstan) - "Midtyulland" (Danimarka)

23:00. "Şemrok Rovers" (İrlandiya) - "Mlada Boleslav" (Çexiya)

23:00. "Panionios" (Yunanıstan) - "Qoritsa" (Sloveniya)

00:00. "Valyur" (İslandiya) - "Domjale" (Sloveniya)

Milli.Az

Digər maraqlı xəbərlər Milli.Az-ın Facebook səhifəsində

Система Orphus * Mətndə orfoqrafik səhv aşkar etdinizsə, səhv olan hissəni qeyd edib Ctrl + Enter düymələrini sıxın.

Şərh yaz:

0 Şərh:

XƏBƏR LENTİ

Copyright © 2015 Milli.Az

Saytdakı materialların istifadəsi zamanı istinad edilməsi vacibdir. Məlumat
internet səhifələrində istifadə edildikdə hiperlink vasitəsi ilə istinad mütləqdir.