"Azərbaycanda həyata keçirilən sosial-iqtisadi siyasət alternativsizdir".
Milli.Az xəbər verir ki, bunu "PREZİDENT. Müstəqillik. Təhlükəsizlik. Rifah" videolayihəsi çərçivəsində Trend-ə Dövlət İqtisad Universitetinin professoru Elşad Məmmədov deyib.
E.Məmmədov vurğulayıb ki, ilin əvvəlindən başlayaraq Azərbaycanda ölkə Prezidenti və Birinci vitse perezident tərəfindən həyata keçirilən iqtisadi islahatlarda sosial amil ön plandadır:
"Nəzərə alsaq ki, ilin əvvəlindən başlayaraq Azərbaycanda ölkə Prezidenti və Birinci vitse-perezident tərəfindən həyata keçirilən iqtisadi islahatlarda sosial amil ön plandadır və çox ciddi şəkildə ölkəmizin sosial statuslu dövlət kimi mövqeləşməsi prosesi gedir, onda bu proseslərə sistemli yanaşmanın olması zəruridir.
Bu sistemli yanaşma isə onu deməyə əsas verir ki, ölkə Prezidenti və Birinci vitse-perezident tərəfindən həyata keçirilən siyasət həm daxili, həm də xarici iqtisadi siyasət nöqteyi nəzərindən demək olar ki, alternativsizdir və biz artıq bu siyasətin uğurlu nəticələrini müşahidə edirik. İqtisadi göstəricilərdə müsbət dinamika onu deməyə əsas verir ki, bu sahədə hələ böyük potensial mövcuddur".
• Prezident İlham Əliyev Si Cinpinə təbrik məktubu ünvanlayıb Prezident İlham Əliyev Si Cinpinə təbrik məktubu ünvanlayıb
• İlham Əliyevin sosial şəbəkə hesablarında Serbiyaya səfərindən görüntülər paylaşılıb - <span class="color_red">VİDEO</span> İlham Əliyevin sosial şəbəkə hesablarında Serbiyaya səfərindən görüntülər paylaşılıb - VİDEO
• Azərbaycan və Serbiya gələcək əməkdaşlıq planlarını şaxələndirir - Sevil Mikayılova Azərbaycan və Serbiya gələcək əməkdaşlıq planlarını şaxələndirir - Sevil Mikayılova
• Mehriban Əliyeva yenidən Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının prezidenti seçilib - <span class="color_red">FOTO</span> Mehriban Əliyeva yenidən Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının prezidenti seçilib - FOTO
• Prezident İlham Əliyevin Serbiyaya səfəri başa çatıb - FOTO Prezident İlham Əliyevin Serbiyaya səfəri başa çatıb - FOTO
• Prezident İlham Əliyev Aleksandar Vuçiç ilə qeyri-rəsmi səhər yeməyində iştirak edib - FOTO Prezident İlham Əliyev Aleksandar Vuçiç ilə qeyri-rəsmi səhər yeməyində iştirak edib - FOTO
• Azərbaycan və Mərakeş arasında elm və ali təhsil sahəsində əməkdaşlıq Sazişi imzalanıb Azərbaycan və Mərakeş arasında elm və ali təhsil sahəsində əməkdaşlıq Sazişi imzalanıb
• Azərbaycan Dövlət Uşaq Filarmoniyası 2025-ci il üçün hesabat məqaləsini təqdim edir! Azərbaycan Dövlət Uşaq Filarmoniyası 2025-ci il üçün hesabat məqaləsini təqdim edir!
• Bakıda “Avropanın İrsi” mövzusunda iki günlük yaradıcı vorkşop başa çatdı - FOTO Bakıda “Avropanın İrsi” mövzusunda iki günlük yaradıcı vorkşop başa çatdı - FOTO
• MasterCard və Binance Azərbaycanda virtual kriptokartların istifadəyə verilməsini planlaşdırırlar MasterCard və Binance Azərbaycanda virtual kriptokartların istifadəyə verilməsini planlaşdırırlar
• Qurban Qurbanov: “Qarabağ” Nyukasl qarşısında cəsarətli oynayacaq” Qurban Qurbanov: “Qarabağ” Nyukasl qarşısında cəsarətli oynayacaq”
• Oyunda faciə BAŞ VERDİ: Yaralananlar var  - <span class="color_red">VİDEO</span> Oyunda faciə BAŞ VERDİ: Yaralananlar var - VİDEO
• Edis barəsində həbs qərarı çıxarıldı - <span class="color_red">FOTO</span> Edis barəsində həbs qərarı çıxarıldı - FOTO
• “Nəsillərin Dialoqu” layihəsi çərçivəsində ikinci konsert baş tutdu - <span class="color_red">FOTO</span> “Nəsillərin Dialoqu” layihəsi çərçivəsində ikinci konsert baş tutdu - FOTO
• Səmada möhtəşəm mənzərə: 2026-cı ilin ilk Günəş tutulması başladı Səmada möhtəşəm mənzərə: 2026-cı ilin ilk Günəş tutulması başladı
• “Səni axtara-axtara” Rəşid Behbudov adına Dövlət Mahnı Teatrı təqdimatında – <span class="color_red"> VİDEO - FOTO</span> “Səni axtara-axtara” Rəşid Behbudov adına Dövlət Mahnı Teatrı təqdimatında – VİDEO - FOTO