Bu gün Respublika Olimpiya Mərkəzində 1997-98, 1999-2000-ci il qızlar və oğlanlar arasında atletika idman növü üzrə Azərbaycan birinciliyi keçirilib.
Azərbaycan Atletika Federasiyasının mətbuat xidmətindən Milli.Az-a verilən məlumata əsasən, tədbirin ilk günü 150-ə yaxın gənc iştirak edib. Yarışlarda 1997-98 və 1999-2000-ci il yaş qruplarına bölünmüş idmançıların nəticələri aşağıdakı kimidir:
1997-98-ci illərin Azərbaycan birinciliyi
Yadro İtələmə (oğlanlar)
I yer - Nəbiyev Faiq 12.80 san nəticə ilə
II yer - Menyayev Şamil 8.42 san nəticə ilə
III yer Cəlilov Fuad 8.24 san nəticə ilə
400 m qaçış (qızlar)
I yer - Vəliyeva Günel 1:04.70 san nəticə ilə
II yer - Əmiraslanova Özlən 1:05.67 san nəticə ilə
III yer - Əsgərova Aynur 1:06.31 san nəticə ilə
400 m qaçış (oğlanlar)
I yer - Əliyev Zaur 56.03 san nəticə ilə
II yer - Q/Yesus Johans 56.33 san nəticə ilə
III yer - Quliyev Zaur 59.30 san nəticə ilə
60 m qaçış (qızlar)
I yer - Şahmalıyeva Aysel 8.68 san nəticə ilə
II yer - Haqverdiyeva Aynur 8.92 san nəticə ilə
III yer - Rahimli Aysel 8.95 san nəticə ilə
60 m qaçış (oğlanlar)
I yer - İksanov İlham 7.24 san nəticə ilə
II yer - Yesus Johans 7.55 san nəticə ilə
III yer - Məmmədov Əlisürət 7.62 san nəticə ilə
1500 m qaçış (oğlanlar)
I yer Aramoviç Andrey 4:26.20 san nəticə ilə
II yer - Sadıxov Fuad 4:56.58 san nəticə ilə
1999-2000 illərin Azərbaycan Birinciliyi
Yadro itələmə (qızlar)
I yer - Hüseynova Günel 7.00m nəticə ilə
II yer - Nəsirova İnci 5.47m nəticə ilə
Hündürlüyə tullanma (qızlar)
I yer - Hüseynova Ləman 1.25m nəticə ilə
Hündürlüyə tullnma (oğlanlar)
I yer - Salayev Heybət 1.80m nəticə ilə
400 m qaçış (qızlar)
I yer - Məmmədova Nika 1:06.73 san nəticə ilə
II yer - Quliyeva Radmila 1:10.20 san nəticə ilə
III yer - Əsədzadə Aynur 1: 11.82 san nəticə ilə
400 m qaçış (oğlanlar)
I yer - Abışov İlham 56.59 san nəticə ilə
II yer - Səmədov Ayxan 58.77 san nəticə ilə
III yer - Bədəlov Kamran 59.80 san nəticə ilə
60 m qaçış (qızlar)
I yer - Pextireva Yelena 7.88 san nəticə ilə
II yer - Tağızadə Fəxriyyə 8.21 san nəticə ilə
III yer - Əliyeva Günel 8.28 san nəticə ilə
Üç təkanla tullanma (oğlanlar)
I yer - İbrahimov Yadulla 13.67 nəticə ilə
II yer - Nəcəfzadə Fərid 13.53 nəticə ilə
III yer - Məmmədov Güvən 12.85 nəticə ilə
60 m qaçış (oğlanlar)
I yer - Bağırov Vaqif 7.18 san nəticə ilə
II yer - Məlikov Ramiz 7.44 san nəticə ilə
III yer - Talıblı Sabir 7.46 san nəticə ilə
1500 m qaçış (qızlar)
I yer - Quliyeva Ülviyyə 6:09.84 san nəticə ilə
II yer - Ağayeva Validə 6:14.33 san nəticə ilə
III yer - Nəsirov İnci 7:44.45 san nəticə ilə
Milli.Az