Bu gün Çempionlar Liqasının qrup mərhələsində II turun oyunlarına start veriləcək.
Milli.Az qol.az-a istinadən xəbər verir ki, ilk oyun gününə 8 qarşılaşma nəzərdə tutulub.
Turun ilk oyunu Moskvada keçiriləcək. Burada yerli CSKA (Moskva) klubu qrupun lideri "Bavariya"nı qəbul edəcək. E qrupunun digər oyununda "Mançester Siti" evdə "Roma"nı sınağı çəkəcək.
F qrupunda "Ayaks" səfərdə APOEL-in, "Barselona" isə PSJ-nin qonağı olacaq.
G qrupunda "Şalke" - "Maribor" və "Sportinq" - "Çelsi" oyunları keçiriləcək.
H qrupunda BATE öz meydanında "Atletik" (Bilbao), "Şaxtyor" (Donetsk) klubu isə "Portu"nu qəbul edəcək.
Qeyd edək ki, qrup mərhələsində II tura sabah keçiriləcək 8 qarşılaşma ilə yekun vurulacaq.
30 sentyabr
E qrupu
21:00. CSKA (Moskva, Rusiya) - "Bavariya" (Almaniya)
23:45. "Mançester Siti" (İngiltərə) - "Roma" (İtaliya)
Komandalar | O | Q | H | M | T-F | Xal | |
1. | Roma | 1 | 1 | 0 | 0 | 5:1 | 3 |
2. | Bavariya | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
3. | Mançester Siti | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
4. | CSKA | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:5 | 0 |
F qrupu
23:45. APOEL (Kipr) - "Ayaks" (Hollandiya)
23:45. PSJ (Fransa) - "Barselona" (İspaniya)
S | Komandalar | O | Q | H | M | T-F | Xal |
1. | Barselona | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
2. | PSJ | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
3. | Ayaks | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
4. | APOEL | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
G qrupu
23:45. "Şalke" (Almaniya) - "Maribor" (Sloveniya)
23:45. "Sportinq" (Portuqaliya) - "Çelsi" (İngiltərə)
S | Komandalar | O | Q | H | M | T-F | Xal |
1. | Çelsi | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
2. | Şalke | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
3. | Sporting | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
4. | Maribor | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
H qrupu
23:45. BATE (Belarus) - "Atletik" (Bilbao, İspaniya)
23:45. "Şaxtyor" (Donetsk, Ukrayna) - "Portu" (Portuqaliya)
S | Komandalar | O | Q | H | M | T-F | Xal |
1. | Portu | 1 | 1 | 0 | 0 | 6:0 | 3 |
2. | Atletik | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 1 |
3. | Şaxtyor | 1 | 0 | 1 | 0 | 0:0 | 1 |
4. | BATE | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:6 | 0 |
1 oktyabr
A qrupu
23:45. "Atletiko" (Madrid, İspaniya) - "Yuventus" (İtaliya)
23:45. "Malmö" (İsveç) - "Olimpiakos" (Yunanıstan)
S | Komandalar | O | Q | H | M | T-F | Xal | |
1. | Yuventus | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | 3 | |
2. | Olimpiakos | 1 | 1 | 0 | 0 | 3:2 | 3 | |
3. | Atletiko (Madrid) | 1 | 0 | 0 | 1 | 2:3 | 0 | |
4. | Malmö | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | 0 |
B qrupu
23:45. "Bazel" (İsveçrə) - "Liverpul" (İngiltərə)
23:45. "Ludoqorets" (Bolqarıstan) - "Real" (Madrid, İspaniya)
S | Komandalar | O | Q | H | M | T-F | Xal | |
1. | Real (Madrid) | 1 | 1 | 0 | 0 | 5:1 | 3 | |
2. | Liverpul | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3 | |
3. | Ludoqorets | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 0 | |
4. | Bazel | 1 | 0 | 0 | 1 | 1:5 | 0 |
C qrupu
21:00. "Zenit" (Rusiya) - "Monako" (Fransa)
23:45. "Bayer" (Leverkuzen, Almaniya) - "Benfika" (Portuqaliya)
S | Komandalar | O | Q | H | M | T-f | Xal |
1. | Zenit | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | 3 |
2. | Monako | 1 | 1 | 0 | 0 | 1:0 | 3 |
3. | Bayer (Leverkuzen) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 |
4. | Benfika | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | 0 |
D qrupu
23:45. "Anderlext" (Belçika) - "Borussiya" (Dortmund, Almaniya)
23:45. "Arsenal" (İngiltərə) - "Qalatasaray" (Türkiyə)
S | Komandalar | O | Q | H | M | T-F | Xal |
1. | Borussiya (Dortmund) | 1 | 1 | 0 | 0 | 2:0 | 3 |
2. | Anderlext | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
3. | Qalatasaray | 1 | 0 | 1 | 0 | 1:1 | 1 |
4. | Arsenal | 1 | 0 | 0 | 1 | 0:2 | 0 |
Milli.Az