Ötən gecə Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.
Milli.Az qol.az-a istinadən xəbər verir ki, təmsilçilərimiz "Neftçi" və "İnter"in oyunundan başqa daha 37 qarşılaşma nəzərdə tutulub.
Türkiyə təmsilçisi "Bursaspor" səfərdə Gürcüstanın "Çikura" klubu ilə qarşılaşıb. İlk oyunda 0:0 hesablı nəticə qeydə alındığından cütün taleyinə bugünkü görüşdə aydınlıq gəlib. Bu oyunda da qapılara qol vurulmayınca əlavə vaxta ehtiyac duyulub. Əlavə vaxtda da komandalardan heç biri fərqlənə bilməyib. Oyunsonrası penaltiləri daha dəqiq yerinə yetirən "Çikura" (4:1) klubu növbəti mərhələyə yüksələrək "Neftçi"yə rəqib olub.
"Qəbələ"nin Avroliqanın ilk təsnifat mərhələsində mübarizədən kənarlaşdıran "Şiroki Briyeq" isə Çexiyanın "Mlada Boleslav" klubu ilə üz-üzə gəlib. Komandalar arasında ilk görüş çexlərin 2:1 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb. Öz meydanında rəqibinə 0:4 hesabı ilə uduzan "Şiroki Briyeq" Avroliqada mübarizəni dayandırıb.
Qeyd edək ki, Avroliqanın III təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 30-də keçiriləcək.
24 iyul
Avroliqada II təsnifat mərhələsinin cavab oyunu
17:30. "Şaxtyor" (Karaqanda, Qazaxıstan) - "Atlantas" (Litva) (İlk oyun - 0:0) - 3:0
Qollar: Topsagiç, 46 (1:0), Konusbayev, 61 (2:0), Murtazayev, 90+3 (3:0)
18:30. "Hapoel" (Beyer-Şeva, İsrail) - RNK (Split, Xorvatiya) (İlk oyun - 1:2) - 0:0
20:30. MYPA (Finlandiya) - "Dinamo" (Belarus) (İlk oyun - 0:3) - 0:0
21:00. "Hoqesund" (Norveç) - "Sarayeva" (Bosniya və Hersoqovina) (İlk oyun - 1:0) - 1:3
Qollar: Stojçev, 21 (0:1), Okiç, 36 (0:2), Sema, 48-pen (1:2), Okiç, 82 (1:3)
Qırmızı vərəqə: Berberoviç, 79 ("Sarayeva")
21:00. "Krasnodar" (Rusiya) - "Kalev" (Estoniya) (İlk oyun - 4:0) - 5:0
Qollar: Joazinyo, 28 (1:0), Laborde, 65 (2:0), Vanderson, 67 (3:0), 74-pen (4:0), Burmistrov, 76 (5:0)
21:00. "Omoniya" (Kipr) - "Buduçnost" (Monteneqro) (İlk oyun - 2:0) - 0:0
22:00. AİK (İsveç) - "Linfild" (Şimali İrlandiya) (İlk oyun - 0:1) - 2:0
Qol: İqboananike,55 (1:0), Qoitom, 72 (2:0)
22:00. "Esbyerq" (Danimarka) - "Kayrat" (Qazaxıstan) (İlk oyun - 1:1) - 1:0
Qol: Ankersen, 38 (1:0)
22:00. "Flamurtari" (Albaniya) - "Petrolul" (Rumıniya) (İlk oyun - 0:2) - 1:3
Qollar: Lena, 37 (1:0), Teixeira, 39 (1:1), 84 (1:2), 90 (1:3)
22:00. "Göteborq" (İsveç) - "Qyori ETO" (Macarıstan) (İlk oyun - 3:0) - 0:1
Qol: Andriç, 68 (0:1)
22:00. "Qrödiq" (Avstriya) - "Çukariçki" (Serbiya) (İlk oyun - 4:0) - 1:2
Qollar: Karner, 29 (1:0), 61 (1:1), Stolijkoviç, 65 (1:2)
22:00. "Hapoel" (Təl-Əviv, İsrail) - "Astana" (Qazaxıstan) (İlk oyun - 0:3) - 1:0
Qol: Saşa, 57 (1:0)
22:00. "Lex" (Polşa) - "Nımme Kalyu" (Estoniya) (İlk oyun - 0:1) - 3:0
Qollar: Kedziora, 33 (1:0), Hamalainen, 43 (2:0), Kovnaçki, 90+3 (3:0)
22:00. "Slovan" (Çexiya) - "Koşitse" (Slovakiya) (İlk oyun - 1:0) - 3:0
Qollar: Dubek, 55 (1:0), Delarge, 81 (2:0), Sural, 90 (3:0)
22:00. "Şaxtyor" (Belarus) - "Derri Siti" (İrlandiya) (İlk oyun - 1:0) - 5:1
Qollar: Duffu, 6 (1:0), Balanoviç, 9 (1:1), Guruli, 28 (2:1), Osipenka, 68 (3:1), Yanuş, 81 (4:1), 90+1 (5:1)
22:00. "Tromse" (Norveç) - "Vikinqur" (Farer adaları) (İlk oyun - 0:0) - 1:2
Qol: Vanqberq, 52 (1:0), Hansen, 60 (1:1), Hansson, 77 (1:2)
22:00. "Zimbru" (Moldova) - CSKA (Bolqarıstan) (İlk oyun - 1:1) - 0:0
22:00. "Vaduz" (Lixtenşteyn) - "Rux" (Polşa) (İlk oyun - 2:3) - 0:0
22:30. "Zarya" (Ukrayna) - "Laçi" (Albaniya) (İlk oyun - 3:0) - 2:1
Qollar: İqnyateviç, 74 (1:0), Nimani, 85 (1:1), Budkivski, 87 (2:1)
22:30. "Spartak" (Trnava, Slovakiya) - "Zestafoni" (Gürcüstan) (İlk oyun - 0:0) - 3:0
Qollar: Janeçka, 4 (1:0), 43 (2:0), Sabo, 59 (3:0)
22:30. "Qroningen" (Hollandiya) - "Aberden" (Şotlandiya) (İlk oyun - 0:0) - 1:2
Qollar: Runi, 26-pen, (0:1), McGinn, 32 (0:2), Keiftenbeld, 44 (1:2)
22:00. "Çikura" (Gürcüstan) - "Bursaspor" (Türkiyə) (İlk oyun - 0:0) - 0:0 (Penaltilər seriyası - 4:1)
23:00. "Voyvodina" (Serbiya) - "Trençin" (Slovakiya) (İlk oyun - 0:4) - 3:0
Qollar: İvaniç 17, (1:0), Alivodiç, 52 (2:0), Stoyanoviç, 68 (3:0)
23:00. "Asteras Tripolis" (Yunanıstan) - "Rovaniemi" (Finlandiya) (İlk oyun - 1:1) - 4:2
Qollar: Kourbelis, 12 (1:0), de Blasis, 45+ (2:0), Makitalo, 53 (2:1), Lahdemaki, 62 (2:2), de Blasis, 73 (3:2), Bakasetas, 81 (4:2)
23:00. "Sliqo Rovers" (İrlandiya) - "Rusenborq" (Norveç) (İlk oyun - 2:1) - 1:3
Qollar: Nors, 13 (1:0), Helland, 16 (1:1), Yensen, 48 (1:2), 64 (1:3)
23:00. "Zavişa" (Polşa) - "Zulte Varegem" (Belçika) (İlk oyun - 1:2) - 1:3
Qollar: Plet, 1 (0:1), Aneke, 48 (0:2), Petas, 52 (1:2), Skulason, 76 (1:3)
23:15. "Hayduk" (Xorvatiya) - "Dundalk" (İrlandiya) (İlk oyun - 2:0) - 1:2
Qollar: Kouassi, 25 (1:0), Hoban, 66 (1:1), Burne, 74 (1:2)
23:30. "Yaqodina" (Serbiya) - "ÇFR Kluj" (Rumıniya) (İlk oyun - 0:0) - 0:1
Qol: Quima, 81 (0:1)
23:30. "Dioşqor" (Macarsıtan) - "Liteks" (Bolqarıstan) (İlk oyun - 2:0) - 1:2
Qollar: Qostonyi, 37 (1:0), Yordan, 80 (1:1), 85 (1:2)
23:30. "Ferencvaros" (Macarıstan) - "Rijeka" (Xorvatiya) (İlk oyun - 0:1) - 1:2
Qollar: Krstanoviç, 20 (0:1), Samardziç, 37 (0:2), Uqrai, 65 (1:2)
23:30. "Şiroki Briyeq" (Bosniya və Herseqovina) - "Mlada Boleslav" (Çexiya) (İlk oyun - 1:2) - 0:4
Qollar: Skalak, 19 (0:1), Duris, 55 (0:2), Rosa, 75 (0:3), Duris, 85 (0:4)
23:30. "Nova Qoritsa" (Sloveniya) - "Molde" (Norveç) (İlk oyun - 1:4) - 1:1
Qollar: Moraes, 49 (0:1), Yoqan, 63 (1:1)
23:45. "Krusaders" (Şimali İrlandiya) - "Brommapoykarna" (İsveç) (İlk oyun - 0:4) - 1:1
Qollar: Koates, 17 (1:0), Rekshepi, 27 (1:1)
00:05. "Sankt Polten" (Avstriya) - "Botev" (Bolqarıstan) (İlk oyun - 1:2) - 2:0
Qollar: Seqoviya, 6 (1:0), 55 (2:0)
00:15. "Hafnarfyordur" (İslandiya) - "Neman" (Belarus) (İlk oyun - 1:1) - 2:0
Qollar: Qudnason, 42 (1:0), Byörnson, 80 (2:0)
23:45. "Sent Conston" (Şotlandiya) - "Luzern" (İsveçrə) (İlk oyun - 1:1) - 1:1 (Penaltilər seriyası - 5:4)
Qollar: Mey, 22 (1:0), Huka, 60 (1:1)
00:15. "Styarnan" (İslandiya) - "Motervell" (Şotlandiya) (İlk oyun - 2:2) - 3:2
Qollar: Hammel, 11 (0:1), Finsen, 37 (1:1), Ainsvors, 66 (1:2), Toft, 85 (2:2), Yohanson, 114 (3:2)
23 iyul
00:00. "Jelezniçar" (Bosniya və Hersoqovina) - "Metallurq" (Makedoniya) (İlk oyun - 0:0) - 2:2
Qollar: Dodevski, 16-avtoqol (1:0), Bajiç, 54 (2:0), Radeski, 62 (2:1), Krstev, 90+2 (2:2)
Milli.Az
İdman
Avropa Liqasında II təsnifat mərhələsinin bütün nəticələri
25 İyul 2014 10:11
0 Şərh
Baxış: 589
DİGƏR XƏBƏRLƏR
- Qurban Qurbanovla Elvin Cəfərquliyev arasında GƏRGİNLİK
- Juninyo Fransa klubu ilə razılaşıb? - FOTO
- Ronaldo hakimə belə etiraz etdi - FOTO
- Əsrin ən çox qol vuranları: Ronaldo və Messi zirvədə - SİYAHI
- Xəyal Canıyev: “İdmançılarımızda ən böyük problem təkəbbürlükdür” - VİDEO - FOTO
- “Real” iki futbolçusu ilə müqaviləni uzadacaq - FOTO
XƏBƏR LENTİ
- Şadlıq saraylarında menyular bahalaşdı - QİYMƏTLƏR
- Bərdədə mopedlə maşın toqquşdu - Xəsarət alan var - FOTO
- Bakıda bu evlər bahalaşıb
- Qurban Qurbanovla Elvin Cəfərquliyev arasında GƏRGİNLİK
- Məşhur yazıçı siyasi partiyanı məhkəməyə verir
- Solovyov yenə geri addım atdı - Uğursuz erməni sifarişi
- Bakının informasiyası var: 5 apreldə nə baş verəcək?
- Rusiya azərbaycanlını İnterpola verdi - FOTO
- Rəvan Qarayev: “"Subay, yoxsa evli olduğumu heç kim tapa bilmir"
- Paşinyan separatçıları küncə sıxışdırır: Bütün ofisləri bağlanacaq
- “Crocus"un gələcək taleyi Kremlin gündəmində deyil"
- Olaf Şoltsdan “Crocus”dakı terrorla bağlı maraqlı ehtimal
- "İşgəncə aldığım yerləri görəndə infarkt keçirdim"
- Gənc oğlan sahə rəisini güllələyib — TƏFƏRRÜAT
- AMB-nin son qərarı kredit faizlərinə təsir edəcək?
- İran mediasında azərbaycanlı jurnalistin qısa ətəyinə qəribə reaksiya - FOTO
- Juninyo Fransa klubu ilə razılaşıb? - FOTO
- Məşhur türk serialı Qarabağda çəkilə bilər
- Konsert zalının qapıları niyə bağlı olub? - Emin açıqladı
- Elnarənin Röya ilə bağlı paylaşımı təəccübləndirdi
- Elektromobillərin qiymətləri ucuzlaşa bilər
- “Lifttəmir”in direktoruna şiddətli töhmət verildi - Vəzifəsindən azad edilə bilər
- Muzdlu kölənin arzuları: Rasmussen yeni müharibə istəyir
- Azərbaycanda qadağan edilmiş maddələrin siyahısı artırıldı